>

TRZY KORONY 2ooo
Kwiaty we włosach, Moda i miłaść, Powiedz stary gdzieś ty był, Biały krzyż, 10 w skali Beauforta, Port, Nie przejdziemy do historii, .....
korony@trzykorony2000.pl
Trzy Korony 2000 - Oficjalna strona zespołu
W roku 1970 znany ówcześnie jeden z liderów zespołu "Czerwone Gitary" Krzysztof Klenczon postanowił rozpocząć pracę na wlasny rachunek zakładając wlasną grupę "Trzy Korony".W tej formacji zostala nagrana tylko jedna plyta pt."Dziesięć w skali Beauforta".Płyta tzw. Long play byla tylko jedna ale znajdowały sie na niej same przeboje ,które przetrwały do dzisiaj.W następstwie spraw rodzinnych artysta wyjechał do USA , tam ze zmiennym szczęściem próbował kontynuować swoją twórczość.Między innymi  bardzo często brał udział w akcjach charytatywnych na rzecz chorych polskich dzieci.Z jednej takiej akcji do domu już nie wrócił.Wypadek samochodowy na przedmieściach Chicago zakończył sie dla niego tragicznie.
Przez wiele lat pamięć o Krzysztofie Klenczonie była jakby trochę przyćmiona  twórczością następnych pokoleń artystów. Media na jego temat milczały ,zdawałoby się że zostanie zapomniany jak wielu artystów w przeszłości.
W roku 2000 ,toruński artysta  Jerzy Aniszewski przypomniał Światu o nieco zapomnianej twórczości Klenczona zakładając zespół Trzy Korony 2000 , który swoją twórczość skierował na wykonywanie utworów ówczesnych "Trzech Koron".
W dniu 6 stycznia 2005 roku oficjalnie został podpisany dokument o reaktywacji zespołu "Trzy Korony" potwierdzony własnoręcznymi podpisami muzykow oraz żony Krzysztofa Klenczona Alicji Corona Klenczon , przypieczętował dokument Prezes Stowarzyszenie Christopher Wieslaw Wilczkowiak. Na skutek kolei losów niektórych muzyków wyłonił sie sklad zespołu ,który gra do chwili obecnej.Zespół w obecnym skladzie do twórczości Klenczona "dołożył" wiele swoich kompozycji oczywiście z zachowaniem stylu i konwencji dawnych Trzech Koron ,zespół gra wiele koncertów na terenie Polski jak i za jej granicami m.in. W Niemczech, Szwecji ,Danii ,Norwegii głównie dla Polonii.
W styczniu 2018 na skutek ciężkiej choroby z zespołu odszedł Jerzy Aniszewski. 1 czerwca odbył się jego pogrzeb.